Pytanie:
Czas biegania w celu utraty wagi i kontroli diety
lamwaiman1988
2011-04-26 15:11:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem zbyt dobry w bieganiu, ale muszę trochę schudnąć dla mojego małego, tłustego brzuszka. Chciałbym pobiegać, ponieważ nie umiem pływać i boję się głębokiej wody (2 m lub więcej), wstyd mi.

Chcę wiedzieć, ile czasu potrzebuję biegać za tydzień i jak długo muszę biegać? Z zadowoleniem przyjmuję odpowiedź dotyczącą tego, ile czasu lub jak daleko mam biegać.

I jak mam kontrolować swoją dietę? Nie wiem, ile kalorii mają moje posiłki.

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Ivo Flipse
2011-04-26 16:13:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie masz doświadczenia w bieganiu, masz nadwagę i słabą kondycję, zawsze zalecam program Couch to 5K (C25K), który obejmuje 3 do 4 treningów tygodniowo, trwają około 20-30 minut umiarkowanych ćwiczeń.

Powody tego są następujące:

  • przy założeniu, że nie masz doświadczenia w bieganiu, więc zbudowanie wymaga czasu siły w nogach, więc nie powinieneś się kontuzjować.
  • to na przemian z chodzeniem i bieganiem, w przeciwieństwie do innych programów, w których na przemian biegasz i biegasz. Interwały spacerowe oznaczają, że dużo odpoczywasz i nie męczysz się. Pomaga to również w zapobieganiu kontuzjom spowodowanym nadmiernym zużyciem.
  • zaczyna się od bardzo krótkich treningów o niskiej intensywności, co znowu oznacza, że ​​nie odniesiesz kontuzji, nie powinieneś mieć wielu DOMS i powinieneś być w stanie zakończyć każdy trening. Ta ostatnia część jest ważna, ponieważ jeśli zostanie wykonana poprawnie, każdy powinien być w stanie ukończyć C25K, co ma duży wpływ na motywowanie ludzi!

Ważnym czynnikiem jest że nigdy nie powinieneś biegać zbyt szybko. Mam na myśli, że powinieneś być w stanie podtrzymywać rozmowę podczas joggingu, w przeciwnym razie jest za szybko. Tak, prawie na pewno oznacza to jakieś potwornie wolne tempo, ale biorąc pod uwagę, że przed rozpoczęciem byłeś całkowicie siedzący, jest to ogromny postęp! Zasadniczo nie ćwiczysz teraz, aby stracić funty, tylko ćwiczysz, aby uzyskać świetną formę, więc możesz stracić funty po programie.

Najbardziej Ważną rzeczą, na której należy się teraz skupić, jest brak wymówek i rozpoczynanie pracy, kontynuuj, a kiedy skończysz z C25K, wybierz nowy cel. Cokolwiek robisz, nie przestawaj ćwiczyć!

Jeśli chodzi o dietę, uważam, że powinno to być inne pytanie, chociaż najłatwiejszym sposobem śledzenia kalorii jest prowadzenie dziennika i spędzanie czasu na sprawdzaniu, ile kalorii jest we wszystkim, co jesz. Zakładając, że masz nadwagę, ponieważ jesz za dużo i nie ćwiczyłeś, zrezygnuj teraz ze słodyczy i alkoholu z diety. Nie potrzebujesz tych rzeczy, a one tylko sprawią, że będziesz gruby.

Mam 62 kg wagi i 172 cm wzrostu, nie powinno to być zbyt grube, ale tłuszcz po prostu koncentruje się w moim brzuchu, ponieważ większość czasu siedzę.
W takim przypadku jesteś raczej szczupły, ale po prostu musisz więcej ćwiczyć, aby zmienić tłuszcz w mięśnie :-) Niezależnie od tego, tylko dlatego, że nie jesteś gruby, nie oznacza to, że nie odniesiesz kontuzji!
Szybko zaznaczę, że koncentracja tłuszczu w brzuchu nie ma nic wspólnego z tym, że dużo siedzisz. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że lokalizacja tłuszczu jest uwarunkowana genetyką i prostą biologią (tłuszcz gromadzi się tam u mężczyzn, aby chronić narządy itp.). Tak przynajmniej rozumiem. Jeśli ktoś ma inne informacje, udostępnij je.
Chciałbym, żeby koncentrował się w moich rękach lub nogach… dlaczego brzuch?
Nie rozumiem twojego komentarza @gunbuster
Czy możesz mi dać solidny dowód na to, że tłuszcz nie gromadzi się w brzuchu z powodu częstego siedzenia?
#2
  0
CBT Dublin
2012-06-24 19:54:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tłuszcz może również gromadzić się na brzuchu, jeśli jesteś pod wpływem stresu. Jeśli masz skłonność do stresu i niepokoju, organizm może spalić tłuszcz z rąk i nóg, pozostawiając szczupłe kończyny, ale pozostawiając brzuch ... więc coś do sprawdzenia.

Proszę podać odniesienie do swoich roszczeń, ponieważ oczywiście nie mówisz o osobistych doświadczeniach.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...