Pytanie:
jak pić 8 szklanek wody dziennie?
ZiZi
2011-05-09 23:40:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

diety odchudzające zalecają picie 8 szklanek wody dziennie, również w celu rozjaśnienia skóry. w ciągu dnia wydaje mi się, że piję za dużo wody. Wątpię, czy to prawda, czy to tylko moja iluzja. Problem polega na tym, że kiedy próbuję wypić wodę w szklance, czuję się okropnie podczas picia. jak więc zmierzyć, ile wody wypijam dziennie?

Woda w szklance sprawia, że ​​czujesz się okropnie? Czy woda z butelki ma taki sam efekt? Jeśli to tylko woda, istnieje wiele różnych źródeł wody ...
tylko kiedy piję wodę w szklance, nie mogę się nią cieszyć i czuję pewne siły!
Czy działa tak samo, gdy jest zimno? W lodówce trzymam dzbanek wody, dzięki czemu jest przyjemniej.
Powinieneś także zadawać pytania, czy naprawdę potrzebujesz 64 uncji wody dziennie: http://www.huffingtonpost.com/2011/07/14/drinking-8-glasses-of-wat_n_899276.html. Zasada 8x8 jest obecnie uważana za bezpodstawną.
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli picie wody sprawia, że ​​robię fuj, jest to znak, że jestem odpowiednio nawodniony i nie muszę więcej pić.
Cztery odpowiedzi:
#1
+6
Tony R
2011-05-10 01:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest kilka sposobów i na pewno moje wykazy nie są wyczerpujące, ostatecznie musisz zdecydować, co będzie dla Ciebie najwygodniejsze.

Moja rada brzmi: kup przezroczystą butelkę na wodę dzięki czemu możesz sprawdzić, ile wody / płynu jest w nim, gdy go uzupełnisz.

Za każdym razem, gdy go uzupełnisz, wiesz dokładnie, ile wody będziesz pić i jest bardzo przenośny.

enter image description here

Inne opcje

  • Zmierz duży pojemnik, powiedzmy pół galona wody (64 uncje = 8 uncji * 8 szklanek wody). Za każdym razem, gdy chcesz się napić, napełnij swój kubek z pojemnika. Twoje dzienne spożycie netto będzie tym, co pozostanie w pojemniku (brak = cel osiągnięty!).

Są z tym problemy, ponieważ musisz gdzieś przechowywać wodę i może nie być wygodne nosić duże pojemniki z wodą! Ponadto, jeśli pijesz mniej / więcej niż duży pojemnik, musisz wykonać dodatkowe pomiary i obliczenia, aby uzyskać całkowite spożycie.

  • Odmierzaj za każdym razem, gdy pobierasz wodę ze źródła, zanim podasz w filiżance.

Jest to bardzo podobne do mojej rekomendacji, ale potrzebujesz drugiego naczynia przeznaczonego wyłącznie do odmierzania.

#2
+4
Berin Loritsch
2011-05-10 01:00:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co Cię niepokoi, to hiponatremia. Zasadniczo warunki, w których to nastąpi, prawdopodobnie nie są czymś, co robisz. Na przykład:

  • Wypicie 2 galonów wody w ciągu 10 minut. Jest to trudne, a szczerze mówiąc nawet nie wydaje się przyjemne.
  • Podczas treningu o dużej intensywności nadmiernie się pocisz i nie zastępujesz elektrolitów przed ułożeniem się w wodzie.

Niestety objawy hiponatremii są podobne do ciężkiego odwodnienia. Najbezpieczniejszym sposobem rozwiązania obu tych problemów po treningu o wysokiej intensywności jest użycie napoju sportowego, który uzupełnia elektrolity (patrz artykuł). Zasadniczo, dodanie większej ilości wody w tym stanie rozrzedzi i tak już niski poziom elektrolitów. W obu przypadkach pomoże Ci napój sportowy.

Zakładając, że nie tylko ćwiczysz intensywnie i po prostu popijasz wodę przez cały dzień, prawdopodobnie wszystko będzie dobrze. Należy pamiętać, że 8 szklanek dziennie to minimalne zalecane dzienne spożycie. Osobiście piję około jednego galonu dziennie. Zgodnie z powyższym artykułem mógłbym wzrosnąć do 1,6 galona i nadal być OK. Nie wiem, jak bym to zmieścił, ale mógłbym.

Moje biuro ma filtr wody, więc ponownie używam butelki z wodą i napełniam ją przefiltrowaną wodę przez cały dzień pracy. Niektórzy ludzie po prostu nie mogą pić zimnej wody i potrzebują jej temperatury pokojowej. Napełnianie butelki z wodą pozwala mieć wodę wygodną dla Ciebie i popijać ją przez cały dzień. Wypijam 1,5 litra rano i kolejne 1,5 litra po południu (po obiedzie). Mam kolejną butelkę z wodą wielokrotnego napełniania, czyli 0,5 l i popijam ją przez cały trening. Zwykle pracuję nad dwoma z tych między podnoszeniem ciężarów a pracą cardio. Do tego czasu jestem gotowy na codzienne wymagania.

Pamiętaj również, że gdy ludzie zalecają 8 szklanek dziennie, mówią o szklance 8 uncji (lub 0,25 l). To tylko 2L dziennie.

wątpię w 8 szklanek i mniej, czy to hiponatremia?
Czy skorzystałeś z linku? Hiponatremia to techniczna nazwa zatrucia wody - tj. zbyt dużo wody. Nie jestem pewien, co masz na myśli, mówiąc, że „wątpisz w 8 szklanek i mniej”. Czy możesz rozwinąć?
Chodzi mi o to, że wątpię czy piję 8 szklanek wody dziennie czy MNIEJ ... Mam złudzenie, że mam za dużo wody
Myślę, że nie masz za dużo.
#3
+2
Chris Pietschmann
2011-05-12 01:30:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto kilka rzeczy, które staram się robić regularnie, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość wody:

  • 1 szklanka wody rano przed śniadaniem
  • 1 szklanka wody do każdego posiłku
  • 1 szklanka wody podczas ćwiczeń
  • 1 szklanka wody przy przekąskach między posiłkami

Znalazłem ten Kluczem do nawodnienia jest picie wody przez cały dzień, a nie próba wypicia całego przydziału w ciągu kilku godzin. Jeśli spróbuję wypić za dużo wody za szybko, nie będę się dobrze czuł. Jeśli rozłożę go w ciągu dnia, wydaje się, że działa najlepiej.

Jeśli pijesz tylko 1 szklankę do każdego posiłku (3 / dzień) i 1 przy każdej przekąsce (2 / dzień), wtedy już 5 szklanek dziennie. Jeden podczas ćwiczeń i jeden tuż po przebudzeniu, wtedy masz 7. Dużo łatwiej, gdy jest rozłożony w ciągu dnia.

Zauważyłem również, że utrzymywanie spożycia soli / sodu na umiarkowanym lub niskim poziomie poziom na dzień pomaga mi łatwiej nawadniać. Sód powoduje zatrzymywanie wody, ale może również powodować odwodnienie organizmu. Dlatego nie powinieneś pić słonej wody.

Dobra uwaga, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie go, ale także sprawia, że ​​wygląda na dużo mniej. To nieco więcej niż pół szklanki wody na godzinę, kiedy patrzysz na to w ten sposób
#4
  0
Ben
2011-05-11 21:41:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie działa naprzemiennie woda i mój ulubiony napój. Wypijam jedną 12-16 uncji szklanki wody, potem szklankę czegokolwiek, potem kolejną szklankę wody i tak dalej. To jedyna rzecz, która zadziałała dla mnie.

Proponuję przepisać swoją odpowiedź osobie zadającej pytanie. To, co może zadziałać w twoim przypadku, chociaż jest prawidłową techniką, może nie być tak dobre dla innej osoby. Rozważ stworzenie odpowiedzi, która będzie bardziej skupiona na pytającym i zastosuj swoje sugestie w ten sposób.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...