Pytanie:
Skąd mam wiedzieć, jakie jest dobre tętno spoczynkowe?
Nicole
2011-04-03 09:31:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że tętno spoczynkowe jest traktowane jako ważny wskaźnik poziomu sprawności. Ale skąd mam wiedzieć, jakie jest dla mnie dobre tętno spoczynkowe? Czy RHR jest wystarczająco spójne dla podobnych typów ciała / wieku / poziomu sprawności itp., Aby dokonać przyzwoitych porównań?

Jeden odpowiedź:
#1
+5
alesplin
2011-04-05 00:41:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatecznie „dobre” tętno spoczynkowe musi zostać określone przez Ciebie i Twojego lekarza / fizjologa / licencjonowanego trenera osobistego. Wiele czynników wpływa na określenie „dobrego” tętna spoczynkowego.

Jednak dobra zasada mówi, że im niższe, tym lepsze. Gdy zwiększasz swoją wydolność aerobową, tętno zwykle spada.

Osobisty przykład: u szczytu mojej sprawności osobistej (zapasy i bieganie na dystansie 400 mw szkole średniej) moje tętno spoczynkowe wynosiło 45 -48 BPM. W najniższym punkcie mojej sprawności fizycznej (około 6 miesięcy temu) było 85 uderzeń na minutę. 1 stycznia było 75 lat. Dziś jest około 65.

Nie mam czasu na wszystkie testy, które trenerzy / trenerzy używają do określenia optymalnych stref tętna, więc dążę do maksymalnej sprawności i redukcja tętna spoczynkowego była produktem ubocznym.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...