Pytanie:
Dlaczego mam pęcherze od noszenia Wibramów?
Ivo Flipse
2011-05-24 20:53:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc dzisiaj miałem pierwszy bieg z moimi Vibram Bikila, ale o dziwo skończyłem z pęcherzami:

enter image description here

Sprawdziłem wewnątrz Vibramów i zobaczyłem, że są szwy w miejscu, w którym w przybliżeniu są moje pęcherze:

enter image description here

Teraz zastanawiam się, dlaczego przede wszystkim mam pęcherze i czy można oczekiwać, że odejdzie. Jeśli nie, co powinienem zrobić, aby uniknąć pęcherzy, czy też po prostu „ugryźć kulę” i poczekać, aż dostanę tam trochę kalusa lub materiał trochę zmięknie?

nosiłeś skarpetki?
Nie, planowałem dostać parę skarpetek z rozciętymi palcami, ale jeszcze ich nie dostałem.
Mam takie same pęcherze w tym samym miejscu, ale tylko na prawej stopie! Ale mój blister się otworzył = (
HTFU (15 znaków)
Cztery odpowiedzi:
#1
+6
Evan Plaice
2011-06-09 21:09:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myśl jak tancerz

Tancerze (baleriny, stepowanie itp.) oczywiście bardzo obciążają swoje stopy i radzą sobie z pęcherzami regularnie. Dlatego ufam, że mają całkiem dobre rady dotyczące zapobiegania.

Poniższe cytaty pochodzą bezpośrednio z tej witryny.

Upewnij się, że buty są dopasowane.

Najłatwiejszym sposobem na zrobienie pęcherza jest noszenie butów do tańca, które są albo za duże, albo za małe.

Zakryj stopy

Większość instruktorów tańca zaleca noszenie rajstop lub skarpet do tańca z butami do tańca. Gdy Twoje stopy zaczną się pocić, Twoja naga skóra będzie ocierać się o wnętrze butów.

Użyj pudru do stóp

Wsypanie niewielkiej ilości proszku do butów pomoże utrzymać stopy w suchości i zapobiegnie ich ocieraniu. Użyj proszku do stóp, talku lub skrobi kukurydzianej. Wlej niewielką ilość do wnętrza każdego buta i na bose stopy, zanim włożysz buty. \

Zakryj gorące miejsca

„Gorący punkt” to znak ostrzegawczy, że blister wkrótce się rozwinie. Gorące punkty to obszary, które wydają się czerwone i są ciepłe w dotyku. Zakryj podejrzane miejsca bandażami, taśmą medyczną, gazą lub skórą z krety.

Odpocznij dla stóp

Nadużywanie jest częstą przyczyną urazów, więc pozwolenie stopom odpocząć pomoże uniknąć pęcherzy.

W twoim konkretnym przypadku, ponieważ wątpię, czy kupiłeś buty, które nie pasują prawidłowo, najlepszą opcją jest podjęcie działań aby złagodzić pęcherze, lecząc przyczynę.

Pęcherze są spowodowane tarciem i pogarszają się przez pot.

Po pierwsze, należy zapobiegać pogorszeniu się obecnych pęcherzy, zakrywając je bandażem i / lub taśmą do całkowitego zagojenia. Następnie, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy w przyszłości, dodaj skarpetkę / wkładkę do stóp i / lub talk w proszku, aby zmniejszyć pot.

Biorąc pod uwagę, że @dee ma ten sam problem w tym samym miejscu, jest to najprawdopodobniej wada konstrukcyjna w bucie. Niestety, dopóki nie uzyskasz dostatecznej twardości, nadal musisz uważać, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy.

#2
+3
Berin Loritsch
2011-05-24 21:31:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania pęcherzy jest gwałtowne pocieranie stopy przez wibramy podczas biegu. Fakt, że szycie pasuje do miejsca, w którym masz pęcherze, potwierdza ten fakt.

Aby zapobiec powstawaniu pęcherzy, masz kilka opcji:

  • Powtarzaj je, aż stopa tworzy zrogowacenia, aby zapewnić naturalną barierę
  • Dodaj własną barierę między stopą a butem

Skarpety zapewniają przyjemną barierę, która pozwala butowi ocierać się o skarpetę podczas gdy skarpeta pozostaje prawie nieruchoma na stopie.

Alternatywą jest przyklejenie stopy lub użycie gazy na najbardziej dotkniętych obszarach stopy. Chociaż obie te opcje zapobiegają naturalnemu tworzeniu się odcisków, zapobiegają również głównej przyczynie powstawania pęcherzy.

Skarpetki rzeczywiście mogą być dobrym pomysłem
Nawiasem mówiąc, jeśli pęcherze pojawiają się na podeszwie stóp, zwykle oznacza to, że but jest za duży. To byłoby od ślizgania się stopy do przodu i do tyłu w bucie.
Właściwie dostałem pęcherz pod stopą po 2 godzinach biegu, ale to było przed moim stawem MTP1.
MTP1? Przepraszam, nie znam nazw technicznych. Skarpetki dodają grubości, więc może wystarczy, żeby wszystko skorygować.
To jest staw, który łączy śródstopie (kość śródstopia) z dużym palcem. Miałem go tuż przy krawędzi przedniej części stopy.
#3
+2
Hello
2011-07-06 05:50:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli po skarpetkach nadal przeszkadza Ci pęcherz, bardzo mały kawałek taśmy maskującej czasami pomaga zapobiegać ocieraniu się szwów o stopę, co powoduje tarcie.

#4
+1
epascarello
2011-06-07 09:37:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem problem z KSO i logo na paluchu. Wziąłem do niego nóż exacto i usunąłem podkładkę z logo. Patrząc na twoje zdjęcie, wygląda na to, że nie masz tego luksusu.

Mam trwały czerwony ślad na stopie w miejscu logo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...