Pytanie:
O co chodzi z zwiotczeniem skóry po znacznej utracie wagi?
J.W. Mosley
2011-05-14 00:38:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dużą nadwagę. Zaczynam też dużo tracić na wadze na nowej diecie / programie ćwiczeń z trenerem.

  • Ponieważ kilogramy nadal spadają, jak bardzo mogę spodziewać się zwiotczenia skóry?
  • Czy mogę coś zrobić, aby to złagodzić?
  • Czy to trwa wiecznie (jeśli utrzymam wagę), czy będzie się zmieniać w czasie?

Jestem 29-letnim mężczyzną,> 350 funtów, jeśli to ma znaczenie.

Dziękuję za pomoc.

Jeden odpowiedź:
#1
+11
tmesser
2011-05-16 20:56:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwiotczenie skóry całkowicie zależy od osoby i jej ogólnego stanu zdrowia. Widziałem ludzi z tak silnym zwiotczeniem skóry, że mają `` płetwy '' pod pachami, a inni stracili ponad 100 funtów bez zauważalnego zwisu. Niektórzy ludzie są kompletnymi wrakami zdrowia, a nadwaga to tylko jeden problem; inni faktycznie mają dość dobre podstawy i po prostu mają nadwagę. Aby zrozumieć to nieco bardziej konkretnie, pomyśl o różnicy między wieloletnim palaczem, który jest otyły i spędza większość czasu na chorobie, a zapaśnikiem sumo. Gdyby obaj stracili 100 funtów, zwiotczenie skóry byłoby bardzo wyraźne u pierwszego, ale nie tak bardzo u drugiego.

Jeśli chodzi o to, jak to złagodzić, jest to bardzo skomplikowane pytanie. Wiotkość skóry jest bardzo ściśle związana z „procesem starzenia”; Twoja skóra może być uważana za organ i jest bardzo wrażliwa na zmiany ogólnego stanu zdrowia. Krótka, ogólna odpowiedź jest taka, że ​​wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić ogólny stan zdrowia, pomoże złagodzić zwiotczenie skóry. Ta odpowiedź jest jednak wyjątkowo nieprzydatna ze względu na jej ogólność, więc pozwól mi zrobić krótką listę wskazówek.

  • Zwiększone nawodnienie (spożycie czystej wody)
  • Obniżone ładunek toksyn (mniej sztucznych słodzików, więcej przeciwutleniaczy, takich jak owoce i warzywa)
  • PRAWIDŁOWA utrata wagi (stosunkowo wolno, zastępując część tłuszczu mięśniami)
  • Właściwy sen (zmniejsza obciążenie reszta ciała)

Jak już się pewnie domyśliłeś, zwiotczenie skóry MOŻE trwać wiecznie, jeśli pozostaniesz niezdrowy, nawet po pozbyciu się wagi. Jeśli po pozbyciu się wagi staniesz się zdrowszy, twoje ciało naprawi się i pozbędzie się niepotrzebnych i prawdopodobnie całkowicie martwych komórek. To, jak szybko to się stanie, będzie zależeć od tego, jak zdrowy jesteś i ile masz ugięcia. Jeśli schudniesz we właściwy sposób, przy maksymalnie 2-4 funtach tygodniowo, i tak nie powinieneś mieć dużego ugięcia do czasu osiągnięcia docelowej wagi. Odnosi się to podwójnie do ciebie, ponieważ jesteś jeszcze stosunkowo młody. Jeśli nie masz jakiejś przewlekłej choroby, mam pewność, że poradzisz sobie dobrze!

Wszelkie powiązane artykuły lub odniesienia będą mile widziane.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...