Pytanie:
Chcę biec, ale mam chore kolano. Jak mam sobie z tym poradzić?
lamwaiman1988
2011-05-23 06:51:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po poprzednim wpisie biegałem jeszcze 2 razy, a potem przestałem biec, ponieważ poczułem, że muszę odpocząć kolanowi.

A potem uczucie dyskomfortu w kolanach, szczególnie w prawym, bez oznak poprawy.

Czy muszę ćwiczyć mięśnie nóg, aby wyzdrowieć? Jak sugerował poprzedni post, są 4 rodzaje mięśni, z którymi muszę pracować. Czy naprawdę muszę trenować wszystkie 4 rodzaje mięśni? A może jest jakiś rodzaj mięśnia, który jest bardziej odpowiedzialny za ból?

Powinieneś pójść do lekarza.
PROSZĘ nie biegnij dalej. Błagam Cię. Jako zawodnik klasy D1 w college'u przeszedłem kontuzję 8 miesięcy temu i ledwo mogę chodzić po 7 miesiącach „regeneracji”. Mój chirurg ortopeda mówi, że to może być trwałe (złamanie kostno-chrzęstne), ale istnieje niewielka szansa na poprawę, jeśli w końcu dostanę operację.
mam ten sam problem z moim prawym kolanem, również poszedłem do lekarza po lekarzu. Szpital mówi, że powinno się zagoić, tak samo jak trener fizyczny i pediaktycy, kolano goi się, ale nadal je ranię. Jak dotąd miałem 4 lub 5 kontuzji na prawym kolanie i wydaje mi się, że 1 na lewym. Lewa wcale nie boli, ale prawa boli tylko wtedy, gdy przekręcę ją we właściwy sposób Szczerze mówiąc, nie wiem już, co robić ani kogo zobaczyć
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
Meade Rubenstein
2011-05-23 17:37:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytałem ci poprzedni post i zastanawiam się, dlaczego nie widzisz lekarza lub terapeuty sportowego, aby ustalić, jaki jest problem z twoimi kolanami. Kieruję się starą radą: „jeśli boli, nie rób tego”. Jeśli nadal będziesz biegać, ryzykujesz, że wyrządzisz więcej szkód. Jeśli potrzebujesz zbudować mięśnie, ścięgna itp. Wokół kolan, polecam BARDZO lekkie przysiady - a także przyjrzyj się typowi tenisówek, których używasz do biegania, i nawierzchni, po której biegasz.

Czy jestem na tyle poważny, żeby pójść do lekarza? Ale lekarz bez kontroli rentgenowskiej niczego nie rozwiąże, a badanie rentgenowskie będzie kosztować dodatkowe pieniądze ....
@gunbuster363 - koszt przepalenia więzadła krzyżowego lub poważnej kontuzji kolana jest większy niż koszt wizyty doktora z rtg
@gunbuster363 W większości stanów można zobaczyć fizjoterapeutę sportowego bez skierowania od lekarza. Ocenią budowę kolan, mięśnie i ustawienia funkcjonalne. Możesz nie potrzebować prześwietlenia. Możesz [znaleźć fizjoterapeutę] (http://www.howtogetbackinshape.com/Find-a-Physical-Therapist.html) lub [zapytać terapeutę] (http://www.moveforwardpt.com/category/ask- a-pt /) pytanie.
Najpierw udałbym się do jednego z chińskich ośrodków medycyny traumatologicznej i ortopedii w mojej okolicy, są oni znani w mojej okolicy i ludzie będą czekać kilka godzin, aby go zobaczyć.
#2
+1
eevar
2011-05-23 16:50:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że Twoje ciało nie jest (obecnie) przystosowane do biegania. Daj sobie spokój i zamiast tego strzelaj do innej formy ćwiczeń, przynajmniej na razie.

Wybrałbym Stronglift 5x5. Przysiady robią świetne rzeczy dla nóg i kolan, zakładając, że używasz odpowiedniej formy i postępujesz zgodnie z programem (tj. Zacznij lekko i uzyskaj odpowiednią restytucję). Być może po kilku miesiącach będziesz w stanie biegać.

A jeśli nie chcę wchodzić do siłowni? Mam hantle, czy mogę z nimi zrobić przysiad?
#3
  0
BG100
2011-05-24 04:43:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam ten sam problem z prawym kolanem. W moim przypadku problem polegał na tym, że nakolannik nie przesuwa się w górę iw dół we właściwej pozycji. Zobaczyłem fizjoterapeutę, który kazał mi biegać z lekko obróconą prawą stopą. Na początku było ciężej na mięśnie uda, ale kolano przestało boleć. Nie mówię, że u Ciebie jest tak samo, ale może tak być.

#4
  0
lamwaiman1988
2011-05-31 06:43:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najpierw pojechałbym do jednego z chińskich ośrodków medycyny traumatologicznej i ortopedii w mojej okolicy, zgodnie z zaleceniami mojego brata. Powiedział, że lekarz jest dobry. I nie potrzebujesz listu skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...