Pytanie:
Czy buty Five Finger są warte swojej ceny?
Steven Ryssaert
2011-05-09 17:17:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytałem o butach Five Finger, również tutaj, ale wciąż mam pytanie dotyczące zwrotu z inwestycji zakupu tych butów Five Finger. Czytałem, że łatwiej się zużywają.

Mój program treningowy to głównie kulturystyka i chodzę na zajęcia spinningu na cardio. W jaki sposób skorzystam na noszeniu tych butów w przeciwieństwie do „normalnych” trampek. Czytałem o tym, jak unikać butów ze ściśliwą podeszwą.

Biorąc pod uwagę, że zajmuję się głównie kulturystyką, dlaczego powinienem je kupować? A jeśli tak, to które?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​rodzaje aktywności, które wykonujesz najczęściej, nie wyczerpią ich tak szybko, jak bieganie.
Jaki byłby powód, dla którego chciałbyś je mieć, skoro Twój postrzegany zwrot z inwestycji jest tak niski?
Jeśli chodzi o które z nich, prawdopodobnie byłby to jeden z tych na tej stronie: http://www.vibramfivefingers.com/barefoot-sports/fitness.htm zakładając, że jeden jest równie dobry jak drugi. Ich cena waha się od 90 do 100 USD, co jest znacznym wydatkiem, podobnie jak inne konkurencyjne buty do biegania. Porównaj z czcigodnym http://www.converse.com/products/collections/ChuckTaylor Chuck Taylor za 45 USD (dobre do podnoszenia ciężarów, a nie biegania)
Jest to podobne do mojego pytania, które jest nieco szersze: http://fitness.stackexchange.com/questions/1876/what-are-some-good-alternative-shoes-for-strength-training. Interesuje mnie również, jakie odpowiedzi mogą tu się pojawić.
@Ivo: Może mogliby poprawić moje wyniki treningowe? Nie wiem, dlatego proszę o wkład :-)
Trzy odpowiedzi:
#1
+3
csi
2011-05-10 08:12:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie są warte Twojego zwrotu z inwestycji. Główne cele, które widzę w butach Vibram, to wzmocnienie wspierających mięśni dolnej części nóg i zmiana sposobu biegania, abyś był bardziej na palcach.

Buty Vibram same w sobie są narzędziem treningowym. Buty należy nosić stopniowo, podobnie jak w przypadku treningu -> może 10 minut dziennie w tym tygodniu i 15 minut dziennie w następnym tygodniu, a następnie może 15 minut biegania w trzecim tygodniu itd. .

Do biegania poprawiają formę (kiedy prawidłowo & powoli wprowadza się) i poprawiają konstrukcje podtrzymujące (kostki, więzadła, łydki itp.).

Tak więc TYLKO do podnoszenia ciężarów widzę jako nic innego jak element konwersacji między zestawami.

sprawdź również ten wątek, aby uzyskać więcej informacji ... http://fitness.stackexchange.com/questions/1942/how-to-get-started-with-minimal-shoes/1973#1973
#2
+2
G__
2011-05-10 09:11:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż buty z płaską podeszwą są tradycyjne do podnoszenia ciężarów, bardzo lubię za to Vibramy. Oczywiście istnieje element wzmacniający, o którym wszyscy mówią, ale prawdziwym bonusem jest dodatkowa stabilność i "przyczepność", którą uzyskujesz na ziemi podczas wykonywania martwego ciągu, przysiadów itp. Nawet zauważam różnicę podczas wyciskania na ławce (tak, stopy powinien być zaangażowany, ale to zupełnie inna rozmowa).

Które z nich? Lubię style, które zakrywają górną część stopy, aby upewnić się, że są jak najmocniej przytwierdzone do moich stóp.

Jeśli chodzi o trwałość, mam swoje od około dwóch lat i one ” nadal są w dobrym stanie. Noszę je regularnie na treningi i okazjonalnie podczas prac ogrodowych. Nie biegam w nich.

W każdym razie po prostu nie zrzucaj ciężarów na stopę! :-)

#3
  0
Sean Duggan
2014-06-06 00:00:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, żeby naprawdę dali ci tyle w podnoszeniu ciężarów. W przypadku jazdy na rowerze teoretycznie uzyskasz więcej informacji zwrotnych na temat nacisku stopy na pedał, ale zostanie to zrównoważone, jeśli nie trzymasz sztywno w zacisku na palce lub innym pasku. W większości VFF są dobre dla lepszej świadomości ruchu (mam przyjaciół, którzy przysięgają, że walczą na miecze). Zapewniają bardzo małą ochronę przed uderzeniami w górę, więc tracisz niewielką ochronę przed upuszczeniem ciężaru na stopę, którą normalnie dają buty. Jest niewielka korzyść z naturalnego rozszerzania się palców pod względem stabilności.

To powiedziawszy, są drogie, trwałość jest nieco niepewna, nie są wodoodporne i daleko im do cudowne dzieło, które ludzie proponują im jako (co jest powodem obecnego pozwu zbiorowego).

Sam jestem właścicielem zestawu i zdecydowanie wolę moje sandały huarache z cienką podeszwą.

Warto również zapoznać się z najnowszymi badaniami dotyczącymi butów minimalistycznych i zwiększonych wskaźników kontuzji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...