Pytanie:
czy mięśnie budują się inaczej po 40?
brannerchinese
2011-04-30 18:43:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że u osób po czterdziestce mięśnie budują się z różną prędkością i dlatego konieczne jest używanie ciężarów w inny sposób - szczególnie z mniejszą wagą iw krótszych seriach - z tego powodu.

Ale nie udało mi się znaleźć porady na ten temat w Internecie. Coś w tym prawda?

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
JoJo
2011-05-01 00:33:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szczyt produkcji testosteronu osiąga wiek po trzydziestce, a następnie stale spada. Ponieważ testosteron jest najważniejszym hormonem odpowiedzialnym za wzrost mięśni, będziesz musiał włożyć więcej wysiłku w swój trening, aby zobaczyć te same korzyści. Nie słyszałem nic o rzeczywistych zmianach tkanki mięśniowej wraz z wiekiem.

testosterone vs age

Wraz z wiekiem spada również Twoja efektywność trawienia. Z wiekiem będziesz wchłaniał mniej składników odżywczych na gram pożywienia. Będziesz musiał jeść nieco więcej węglowodanów i białka niż młodsza osoba, aby napędzać swoje mięśnie.

http://www.longevity-and-antiaging-secrets.com/digestive-system.html

Niedobór kwasu solnego jest powszechny u osób starszych i uniemożliwia prawidłowy rozkład i trawienie białek, które są krytyczne dla zdrowia. Twoja produkcja enzymów trawiennych również spada wraz z trawieniem wszystkich trzech makroelementów (białek, tłuszczów i węglowodanów) w zależności od wieku.

#2
+1
Salsero69
2011-04-30 19:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie dla mnie. Mam 41 lat i wróciłem na siłownię około 8 miesięcy temu. Trenuj w taki sam sposób, jak zawsze. I ludzie zauważyli, że robię się większy. Więc wszystko dobrze.

Uważaj na materię. Myślę też, że wyniki są powiązane z umysłem i tym, jak postrzegasz swój wiek.
Pamiętaj, że wszyscy myślą, że mam 34 lata, więc mogę być odrobinę młodszy. Jedyna różnica polega na tym, że początkowo regeneracja zajmuje dużo więcej czasu. Ale po kilku miesiącach ...
Chociaż efekt nie jest tak drastyczny, jak mógłby to zabrzmieć OP, uważam, że istnieje rzeczywisty efekt, który utrudni twoją zdolność do poprawy (powyżej pewnego punktu). Uważam jednak, że może to być bardzo stopniowe i może w dużym stopniu zależeć od tego, jak aktywny jesteś i / lub byłeś w przeszłości.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...