Pytanie:
Jaka jest logika piramidy żywieniowej
Jeff
2011-03-28 12:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszyscy mają bzika na punkcie diety niskowęglowodanowej, wolno węglowodanowej, diety Atkinsa i South Beach, ale Piramida żywieniowa USDA sugeruje, że w ciągu dnia jemy więcej ziaren niż cokolwiek innego, co najmniej połowa z nich to produkty pełnoziarniste. Aby móc stopniowo schudnąć, interaktywne narzędzia na mypyramid.gov sugerują, żebym codziennie jadł:

  • 6,5 uncji mięsa i fasoli
  • 3 szklanki mleka / nabiału
  • 2 szklanki owoców
  • 3,5 szklanki warzyw
  • 9 uncji ziaren

Dlaczego kładzie się taki nacisk na zboża? Czy straciłbym jakąś wartość odżywczą, gdybym zamiast tego zjadł 9 uncji mięsa i 6,5 uncji zbóż? A co z 4,5 uncji ziaren, które nie są całe? Czy nie podniosą mi poziomu cukru we krwi i nie doprowadzą mnie do szału? A co z resztą piramidy? Jeśli nienawidzę owoców i zamiast tego jem warzywa, czy stracę kluczową witaminę owocową?

Nie ma ogólnie przyjętej piramidy żywieniowej. Każdy ma swoją wersję.
@Eelvex,, przepraszam, wyjaśniłem, że moje pytanie dotyczy konkretnie piramidy żywieniowej USDA, znanej również jako „MojaPiramida”
Uważam [tę piramidę] (http://www.marksdailyapple.com/how-to-succeed-with-the-primal-blueprint/) za ** ogólnie ** bardziej odpowiednią.
Trzy odpowiedzi:
#1
+12
Jeremy Likness
2011-03-28 16:50:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nacisk na zboża wynika z faktu, że piramida żywieniowa jest produkowana przez USDA, a zboże jest główną uprawą, za którą organizacja stoi. Przekonasz się również, że główne dotacje amerykańskie (nabiał, kukurydza, soja) będą odgrywać znaczącą rolę w „zaleceniach”, które pochodzą od organizacji.

Nie zabraknie Ci głównych składników odżywczych, jeśli zdecydujesz się wyjąć ziarna z podstawy piramidy. Łatwym sposobem na to jest przyjrzenie się liczbie osób, które cierpią na celiakię i nie potrafią przetworzyć glutenu, który jest obecny w większości zbóż. Są w stanie prowadzić inny styl życia, który nie opiera się na zbożach i radzą sobie dobrze.

Jeśli chodzi o owoce i warzywa, potrzebujesz obu. Każdy owoc i warzywo ma inny skład tysięcy różnych organicznych substancji chemicznych, które przyczyniają się do optymalnego zdrowia. Niektóre owoce są bogate w przeciwutleniacze, które nie są tak bogate w warzywa, a warzywa zawierają bioflawanoidy, których nie ma w tych samych proporcjach w owocach itp. Dlatego warto jeść różnorodne owoce i warzywa.

Zgoda. Wszystko, co przeczytałem, mówi to samo: wszystko to marketing, aby sprzedawać więcej. Moja mama powiedziała mi, że kiedy była młodsza, kiedyś w jej szkole podawano mleko, gdy ktoś zachorował, zamiast go wyeliminować, ponieważ producenci mleka byli głównym sponsorem rady szkolnej.
Dzięki! Zjadłem wczoraj dodatkowe owoce z powodu twoich komentarzy.
#2
+4
Evan Plaice
2011-03-29 20:54:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Promowanie podkreślenia, że ​​niektóre produkty spożywcze są korzystne dla zdrowia, przyniesie większe zyski z kluczowych branż ...

Równie dobrze, jak „mleko jest dobre dla organizmu”, „wołowina, to jest to, co jest na obiad ”oraz kampanie„ Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy to cukier kukurydziany ”.

Bardzo niewiele z tego, co mówią, opiera się na naukowo udowodnionych faktach, a przedstawione zalecenia nie uwzględniają faktu, że zastąpienie pewnych rodzaje żywności dla innych.

Piramida wykonuje okropną robotę, opisując, czego ludzie potrzebują. Węglowodany można skutecznie zastąpić białkami i nadal utrzymywać zdrową dietę, podczas gdy sytuacja odwrotna nie jest prawdą ze względu na nasze zapotrzebowanie na aminokwasy. Niektóre rodzaje tłuszczów są ważne dla wzrostu, ponieważ zawierają kwasy tłuszczowe. Niektóre rodzaje tłuszczów (np. Jednonienasycone i wielonienasycone) wspomagają zdrowie, a nie szkodzą. Warzywa są bardzo ważne, ale nie ze względu na ich ilość (tj. Jedzenie 3 głów sałaty dziennie zdecydowanie nie zaspokoi Twoich podstawowych potrzeb w zakresie witamin / składników odżywczych). Wreszcie, kto zdecydował, że zdrowa dieta powinna zawierać więcej zbóż niż cokolwiek innego? Nowa ma nawet dużą sekcję dotyczącą samego mleka (nie biorąc pod uwagę, że większość produktów mlecznych zawiera dużo tłuszczów nasyconych).

Jedynym punktem, który spełnił piramida żywieniowa, był , „ważne jest, aby stosować zróżnicowaną dietę”.

#3
+2
merm
2011-03-30 03:00:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli porównasz wartości odżywcze zbóż z warzywami lub mięsem, zobaczysz, że zboża są w dużej mierze bezwartościowe. Zwróć uwagę, że większość zbóż jest „wzbogacona witaminami i minerałami !!!”. Robią to, bo inaczej nie ma wartości odżywczej. Ewoluowaliśmy, aby jeść mięso i warzywa - nie zboża. Większość ludzi jest w pewnym stopniu uczulona na gluten zawarty w zbożach.

Od miesięcy nie jadłem żadnych zbóż i czuję się świetnie. Spróbuj. Postępuję zgodnie z radą Eelvex.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...