Pytanie:
Jaki jest właściwy sposób przyjmowania kreatyny?
Chris Pietschmann
2011-05-20 04:53:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytałem, że kreatynę należy przyjmować z sokiem, takim jak sok winogronowy, ponieważ cukry pomagają jej wchłonąć się przez organizm. Czy to prawda?

Poza tym, o której najlepiej jest przyjmować kreatynę? Przed czy po treningu? Pierwsza rzecz z rana?

Ponadto jaki interwał rowerowy należy zastosować? Czy trwa 8 tygodni, 4 tygodnie wolnego, ok? A może 4 tygodnie i 4 tygodnie wolnego są lepsze?

Dwa odpowiedzi:
#1
+4
tmesser
2011-05-20 09:58:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kreatyna jest jak każdy inny suplement; przyjęcie megadawki na raz spowoduje stopniowe pogorszenie wchłaniania, więc mieszanie jej z innymi środkami jest przydatne, aby uzyskać więcej. To nie musi być sok. Może to być mleko lub inny płyn, który lubisz. Znałem ludzi, którzy dodawali go do herbaty. Osobiście uważam, że konsystencja tego jest dość nikczemna, ale cokolwiek to dla nich działa.

Jeśli chodzi o to, kiedy to wziąć, przed i po to ogólnie przyjęta mądrość, ponieważ to są czasy, w których twoje ciało będzie dobre wykorzystanie składników odżywczych, które je dostarczasz. Biorąc go, gdy go nie potrzebujesz, po prostu zwiększa się prawdopodobieństwo, że zostanie wydalony z moczem.

Ktoś inny będzie musiał poradzić sobie z kwestią rowerową; Mam tam tylko własne doświadczenie i uważam, że jest to zbyt mało, aby wypowiedzieć się na temat.

Czy możesz znaleźć źródło swoich pierwszych dwóch akapitów? Chciałbym przeczytać więcej.
@Sparafusile, może możesz zadać bardziej podstawowe pytanie dotyczące kreatyny, więc YYY możesz tam rozwinąć jeszcze bardziej ;-)
Na szczęście lub niestety większość moich odpowiedzi pochodzi z dogłębnego omówienia pytań z trenerami osobistymi, obserwowania kręgarzy i osteopatów, a także bliskiej współpracy z osobami fizycznymi i specjalistami ds. Zdrowia, aby pomóc mojej chorobie cukrzycowej. Najlepsze, co mógłbym dla ciebie zrobić, jeśli chodzi o koncepcje dawkowania, to zacytować kilka podręczników, które otrzymałem od niektórych moich mentorów (niezbyt przydatne dla ciebie). Gdybyś miał bardziej szczegółowe pytanie, mógłbym jednak znaleźć coś w Google.
Cukier może pomóc w wchłanianiu - liczy się nie tylko płyn - ale kiedy jestem na kreatynie, osobiście decyduję się nie używać słodkiego napoju tylko dlatego, że nie jestem skłonny do przyjmowania dodatkowe wchłanianie kreatyny.
#2
+1
Cihan Yılmaz
2011-05-25 02:25:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

5 gramów z koktajlem potreningowym to najlepszy sposób, aby go przyjąć.

Możesz go spożywać przez 8 tygodni, a następnie dać 4 tygodnie, ale niektórzy nawet nie jeżdżą na rowerze.

Nie są znane żadne skutki uboczne kreatyny, jeśli spożywasz ją w sposób odpowiedzialny.

Niektórzy mówią o niewydolności nerek itp., ale bardziej chodzi o codzienne spożywanie odpowiedniej ilości wody.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...