Pytanie:
Czy Zumba jest bardziej skuteczna niż lekcje tańca na odchudzanie?
Nathan Wheeler
2011-05-26 21:48:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio dużo słyszałem o zumbie i trochę poszperałem na jej temat. Z mojego zrozumienia wiele form tańca może powodować utratę wagi. Próbuję dowiedzieć się, czy jest to bardziej efektywne niż zwykłe chodzenie na zajęcia taneczne. Oczywiście zależałoby to nieco od rodzaju tańca, który ćwiczyłeś, ale jak wypadłoby to w porównaniu ze standardowymi lekcjami tańca?

Zumby rozumiem, że większość czasu spędzasz na tańcach, podczas gdy przy innych tańcach poświęcasz dużo czasu na technikę
Cztery odpowiedzi:
#1
+2
tmesser
2011-05-26 22:09:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź na pytanie jest trochę niezręczna, ale dam z siebie wszystko. Spadek masy netto będzie zależał od tego, ile kalorii spaliłeś więcej niż przyjąłeś, oraz tętna, które utrzymujesz podczas ćwiczeń (ponieważ wpływa to na spalanie tłuszczu lub cukru). Zumba sama w sobie nie będzie bardziej ani mniej skuteczna niż jakakolwiek inna forma tańca, jeśli ta dwójka będzie utrzymywała twoje serce na docelowym poziomie (70-80% maksymalnego) przez mniej więcej taki sam czas.

Taniec jako całość jest bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie tych celów, ponieważ większość stylów tanecznych opracowano tak, aby były dość łatwe do opanowania, trwałe przez co najmniej dobre 20-30 minut i zabawne zrobić. Zumba zdecydowanie wypełnia te punkty, więc są duże szanse, że będzie dość skuteczny w odchudzaniu.

Jeśli chodzi o „bardziej efektywny”, będzie to zależeć od stylu tańca, z którym go porównujesz. . Swing dance jest prawdopodobnie równie skuteczny, break dance ... prawdopodobnie nie tak bardzo.

#2
+2
Aardvark
2011-05-27 19:11:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najbardziej efektywną formą tańca będzie ta, którą najbardziej lubisz. Zumba zdecydowanie może się spocić, ale jeśli nie lubisz tego i nie masz motywacji, najprawdopodobniej w końcu z niej zrezygnujesz lub pominiesz treningi.

Coś takiego jak balet może Cię nie poruszać równie szybko, ale skoki i ruchy równoważące prawdopodobnie wzmocnią mięśnie nóg, co pomoże Ci spalić więcej kalorii w stanie spoczynku.

Znowu wszystko zależy od formy tańca najprawdopodobniej się trzymasz. Dobrym pomysłem może być wypróbowanie kilku różnych form. Następnie możesz wybrać ulubiony lub zachować kilka różnych form, aby zawsze była jakaś różnorodność. Może to również pomóc ze względu na koncepcję zamieszania mięśni.

#3
+1
Berin Loritsch
2011-05-27 17:12:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zumba to intensywny trening taneczny iw porównaniu z równoważnymi formami tańca, takimi jak hip-hop czy taniec salsy, prawdopodobnie nie ma żadnych specjalnych właściwości. Ma jednak większy wpływ niż niektóre z bardziej tradycyjnych tańców towarzyskich.

Najważniejsze jest to, że jeśli masz ochotę to zrobić i być z tym bardziej konsekwentnym, to tak, będzie to więcej skuteczne w odchudzaniu.

#4
  0
Rory Alsop
2012-03-11 01:48:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja żona jest instruktorką zumby i mówi, że wszystko sprowadza się do tego, jak ciężko ćwiczą poszczególne osoby. Większość tańców w Zumbie jest zaprojektowana tak, abyś mógł wykonywać ruchy na łagodnych poziomach lub naprawdę się naciskać, więc ci, którzy są do tego zmotywowani, zobaczą efekt.

Powodem, dla którego została instruktorką zumby, był że rok chodzenia na zajęcia zumby pomógł jej zrzucić 3 rozmiary sukienek i ogromnie zwiększyć jej sprawność - w porównaniu z próbami różnych innych zajęć aerobiku, tańca i fitness na przestrzeni lat, które nie przyniosły tak dobrego efektu.

ymmvTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...