Pytanie:
Czy siedzenie w saunie faktycznie stymuluje odchudzanie?
J.W. Mosley
2011-05-15 06:25:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój gadżet bodybugg faktycznie wydaje się myśleć, że spalam więcej kalorii, kiedy jestem w saunie, ale jestem trochę sceptyczny. Czy sauna naprawdę coś daje?

Jeden odpowiedź:
#1
+7
G__
2011-05-16 03:42:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ja również byłbym sceptyczny. Chociaż może występować zwiększone obciążenie metaboliczne w celu schłodzenia organizmu, wydaje mi się, że odczyty są bardziej powiązane z błędem pomiaru Bodybugg.

Według firmy Bodybugg zawiera cztery czujniki:

  1. Akcelerometr
  2. Strumień ciepła (ilość ciepła rozpraszana przez organizm)
  3. Galwaniczna odpowiedź skóry (skóra przewodnictwo)
  4. Temperatura skóry

Czujniki strumienia ciepła i temperatury skóry są prawdopodobnie skalibrowane do temperatury pokojowej i mogą zostać odrzucone przez stosunkowo wysoką temperaturę otoczenia sauny. Wilgotność w saunie może mieć wpływ na czujnik GSR (wilgotna skóra jest bardziej przewodząca niż sucha).

Czy na pewno spalisz mniej kalorii w saunie? Idealna temperatura ciała wynosi 98 ° C, a ciało ludzkie będzie raczej ciężko pracować, aby pozostać jak najbliżej tej temperatury. Uderza mnie, że o wiele łatwiej byłoby ogrzać się od temperatury otoczenia ~ 70F do temperatury wewnętrznej 98F, niż schłodzić się z temperatury otoczenia ~ 150F (lub więcej!) Do 98F we wnętrzu. Byłbym również sceptyczny, jeśli chodzi o spalanie kalorii poprzez zwykłe przebywanie w saunie, ale nawet z poceniem się związane są procesy metaboliczne.
@YYY dobra uwaga, myślę, że tętno wzrasta, aby szybciej krążąca krew się ochłodziła. Nie jestem pewien, na ile to lub pocenie się przełożyłoby się na rzeczywiste spalone kalorie ... Nie sądzę, aby miało to wpływ na wektory błędów dla czujników związanych z ciepłem powyżej, ale mój pierwszy akapit prawdopodobnie wymaga edycji.
Chociaż trening wymaga wyższego tętna, nie musi to oznaczać, że wyższe tętno oznacza, że ​​ćwiczysz! Oczywiście, siedząc w saunie spalisz dodatkowe kalorie, ale nie będzie to nic znaczącego, chyba że będziesz w niej ćwiczyć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...