Pytanie:
Jaki jest dobry sposób na oszacowanie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej?
Moz
2011-03-30 17:02:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem różne techniki, słyszałem wszystko, od uszczypnięcia się, po porównywanie się ze zdjęciami innych osób o różnym stopniu otłuszczenia.

Czy ktoś ma jakieś techniki, które mają był dla nich przydatny?

Biorąc pod uwagę, że Twoje BMI jest mniej więcej tak dokładne, jak pomiar impedancji bioelektrycznej, po prostu pójdę z tym ;-) Zmniejsz procent w zależności od tego, jak jesteś umięśniony
Szukam wartości procentowej, jeśli macie jakieś pomysły jak to obliczyć z BMI to proszę o odpowiedź :)
Ten artykuł [podobno ma konwersję] (http://www.halls.md/bmi/fat.htm). Ale jeśli nikt inny tego nie zrobi, opublikuję odpowiedź później.
Czy to pytanie różni się w jakiś sposób od http://fitness.stackexchange.com/questions/262/how-to-calculate-body-fat?
@Greg, Myślę, że odpowiedziałem na to pytanie z nieco innego punktu widzenia. Po prostu jakie są miary ** mierzące ** procent tkanki tłuszczowej. Ten dotyczy szacowania go, prawdopodobnie bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
Jeden odpowiedź:
#1
+7
Barbie
2011-03-31 00:40:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ta witryna omawia wszystkie znane mi metody dokładnego pomiaru tkanki tłuszczowej (poza sekcją zwłok, ale wątpię, czy chcesz to zrobić). Najdokładniejsze wymagają drogiego, wyrafinowanego sprzętu, więc nie są praktyczne dla przeciętnego człowieka. Metody, które powiedziałbym, są najbardziej dostępne to:

  • Suwmiarki używane do zaciskania tłuszczu. Zasadniczo wykonujesz szereg pomiarów fałdów skórnych i używasz równania, które łączy je w celu pomiaru tkanki tłuszczowej. Ich sprzęt jest stosunkowo niedrogi i nadal może być dokładny w granicach 4% (w zależności od używanego równania). Sprawdź Doradcę fitness, aby uzyskać więcej informacji.
  • Impedancja bioelektryczna. Wagi, które twierdzą, że mierzą tkankę tłuszczową, używają tej metody (moja waga również daje oszacowanie masy mięśniowej). Jego dokładność może być dość zła, w zależności od używanego sprzętu, ale jeśli używasz tej samej metody za każdym razem, możesz przynajmniej zobaczyć, czy poziom tkanki tłuszczowej rośnie, czy maleje. Jest to również szybkie i bezbolesne w porównaniu do używania suwmiarki do tłuszczu.

Jeśli chcesz oszacować zawartość tkanki tłuszczowej w celu oceny zagrożeń dla zdrowia, ważne jest również, aby ocenić rozkład tkanki tłuszczowej. Na przykład wysoki stosunek talii do bioder wiąże się ze zwiększonym ryzykiem dla zdrowia.

Pomiar impedancji jest bardzo czuły na to, jak dobrze jesteś nawodniony, widziałem zalecenia, aby wypić do kwarty wody 30 minut przed wykonaniem pomiaru.
Istnieje wiele bezpłatnych aplikacji na Androida / iPhone'a, które mogą szacować i śledzić zawartość tkanki tłuszczowej.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...