Pytanie:
Czy ładowanie kreatyny jest konieczne?
Chris Pietschmann
2011-05-20 04:49:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy naprawdę konieczne jest ładowanie kreatyny, gdy zaczynasz ją przyjmować? A może to naprawdę nie ma znaczenia?

Co masz na myśli mówiąc o ładowaniu kreatyną? A dlaczego myślisz, że potrzebujesz tego w pierwszej kolejności? Przykład: Nie używam tego i czuję się świetnie, ale oczywiście nie robimy tych samych treningów. Więc ta informacja ma znaczenie! [Proponuję zajrzeć do tego posta na blogu, aby dowiedzieć się, jak uzyskać lepsze odpowiedzi] (http://blog.superuser.com/2011/05/02/how-to-get-answers/)
@Ivo Myślę, że w tym przypadku ładowanie jest wystarczająco jasne; standardową radą jest rozpoczęcie reżimu kreatyny od „załadowania” - przyjmując 4x dawkę podtrzymującą przez pierwsze kilka dni. Pytanie, które przeczytałem, brzmi, czy to zrobić, czy po prostu zacząć od dawki podtrzymującej.
Nie odpowiedź, ale moja opinia: odłóż suplementy, postaw na dobrą technikę zarówno na siłowni ze sprzętem do ćwiczeń, jak iw kuchni z 8-calowym nożem szefa kuchni i patelnią. (Chyba że jesteś profesjonalnym sportowcem)
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Barbie
2011-05-22 11:15:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po zapoznaniu się z pełnym tekstem tego artykułu, autorka na podstawie badania porównującego różne strategie dawkowania kreatyny doszła do następującego wniosku:

jeśli szukasz dość szybkiej poprawy wydolności beztlenowej i beztłuszczowej masy ciała, rozsądnie byłoby wykonać fazę ładowania z Cr. Jeśli jednak czas nie jest problemem, dawka 2–4 ​​g dziennie powinna wystarczyć do pełnego nasycenia mięśni szkieletowych w ciągu miesiąca.

Twoje mięśnie mogą pomieścić tylko tyle kreatyny. Wiele strategii dawkowania doprowadzi Cię do tego maksymalnego poziomu, ale niektóre - w tym ładowanie kreatyną - doprowadzą Cię tam szybciej niż inne.

Zobacz także: [Podniesienie poziomu kreatyny w mięśniach spoczynkowych i ćwiczonych u zdrowych osób przez suplementację kreatyną] (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez/1327657?dopt=Abstract&holding=f1000,f1000m,isrctn)
#2
+3
Jonny Lyons
2011-05-29 05:07:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ładowanie kreatyny ma tylko jedną korzyść, osiągając maksymalne nasycenie po 5 dniach, w przeciwieństwie do około 20 dni bez ładowania. Gdy mięśnie osiągną punkt nasycenia, efekty są takie same.

Nadużywanie kreatyny powoduje problemy, ponieważ ma tendencję do osadzania się w jelitach i wywoływania stresu. Każdy z chorobami nerek powinien unikać przyjmowania kreatyny, ale istnieje niewiele dowodów na to, że może ona uszkodzić zdrową nerkę, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby jej nadmierne ilości przedostały się do krwiobiegu.

Kreatyna dostaje się do organizmu ze swojej diety ale też sama je tworzy. Podczas suplementacji kreatyną zatrzymuje się i skupia energię na wytwarzaniu innych korzystnych substancji, takich jak przeciwutleniacze. Daje to użytkownikom kreatyny dodatkową korzyść zdrowotną wynikającą z posiadania zdrowego systemu metylacji

#3
+1
Ken
2019-03-11 01:52:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Udało mi się znaleźć 1 badanie porównujące ładowanie i nie ładowanie. Niestety, naukowcy doszli do wniosku, że zarówno ładowanie, jak i stała ilość kreatyny nie poprawiły wydajności w ich badaniu. Możesz przeczytać cały artykuł tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC155521/

Kreatynę możesz przyjmować przez dłuższy czas czasu. Dzięki temu ładowanie jest mniej problematyczne.

Zaraz, doszli do wniosku, że kreatyna w ogóle nie działa?
Chwileczkę, obiektami testu byli „dobrze wyszkoleni koledzy futboliści”, a nawet dla nich „stwierdzono znaczące efekty czasowe dla przysiadu i masy beztłuszczowej 1 RM we wszystkich grupach”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...