Pytanie:
Jak mogę dostosować technikę biegania do pchania wózka?
David LeBauer
2011-05-20 08:57:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odkąd mam dzieci, zacząłem biegać, ponieważ mogę je popychać. Czasami pcham jedno dziecko w wózku do biegania, innym razem pcham dwoje dzieci w wózku z małymi kołami, który zapewnia znacznie większy opór. Czytałem i rozwijałem technikę ChiRunning, która dostarcza dość szczegółowych instrukcji dotyczących ruchu.

Jak mogę dostosować moją technikę biegania (szczególnie ChiRunning lub ogólnie technikę biegania) przystosować się do pchania wózka?

Niektóre konkretne problemy / pytania, z którymi się „napotykam”:

  1. Jednym z aspektów tej metody jest pochylenie się do przodu i używanie stałego stanu opadanie do przodu. Czy opór do tyłu zapewniany przez wózek oznacza, że ​​powinienem pochylać się do przodu mniej / bardziej / tak samo przy danej prędkości?
  2. Co mam zrobić z rękami i jak blisko ciała powinny znajdować się moje ręce - mam tendencję do wpadania na wózek, ale mogę też trzymać go przed sobą z łokciami pod kątem 90 stopni i przedramieniem prostopadłym do podłoża?
  3. Czy jest jakiś sposób, w którym mogę skorzystać od korzystania z wózka, na przykład poprzez wykorzystanie oporu do tyłu, który pomoże mi wypracować prawidłową postawę podczas pochylania się? enter image description here
Kiedy próbujesz pchać wózek podczas ćwiczeń ChiRunning, jakie problemy napotykasz? Uderzasz w wózek, czy jedziesz za szybko?
@ivo Zaktualizuję swoją odpowiedź
poważnie, to dosłownie roześmiałem się głośno
@kjy112 dlaczego tak jest?
powiązane: [Ile dodatkowych kalorii spalam podczas biegania z wózkiem do biegania?] (http://fitness.stackexchange.com/questions/5827/how-many-extra-calories-do-i-burn-when-running -z-wózkiem-do-biegania)
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
BackInShapeBuddy
2011-05-20 21:16:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto link do artykułów Bieganie Chi z wózkami. Zalecają oni używanie nasadki Stroll-Smart, aby uwolnić ramiona i uzyskać lepszą formę i ruch górnej części ciała. Jeśli nie używasz nasadki, oto kilka zaleceń dla początkującego biegacza chi z wózkiem.

@Ivo - Podsumowanie linków: Nauka biegania chi z wózkiem dziecięcym komplikuje technikę, ponieważ wózek koliduje z ruchem ramion, ograniczając ruchy górnej części ciała. Wózek dodaje oporu; a mając coś przed sobą, ma tendencję do hamowania pochylania się do przodu, co powoduje, że stajesz bardziej wyprostowany.

Zalecają adapter do spacerów, drążek, który pomaga pchać do przodu ze środka, zamiast pchać do przodu rękami. Daje ci swobodę i formę, której szukasz podczas biegania chi.

Jeśli pchasz wózek bez adaptera spacerowego, unikaj napinania ramion i barków oraz opieraj się tendencji do stania bardziej pionowo - użyj swojego rdzenia. Możesz wyłączyć pchające ramiona. Kontynuuj pochylanie się do przodu, trzymając nogi rozluźnione.

@David - Ostatnia uwaga na pytanie dotyczące zginania łokci. Moje badanie Tai Chi dotyczy wyrównania i otwarcia stawów, aby umożliwić nieograniczony przepływ chi, więc zginanie łokci do 90 stopni może być zbyt ostre pod kątem (w moim rozumieniu). Ponadto chcesz mieć uczucie rozszerzania się na ramionach i pod pachami. Postaw na to zrelaksowane uczucie bycia pchanym do przodu.

Chcesz podsumować informacje znalezione podczas korzystania z tych linków?
@Ivo - dodałem podsumowanie linków
#2
+2
epascarello
2011-05-20 16:58:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę nie musisz nic zmieniać, chyba że masz problem.

Jedyna różnica polega na tym, że będziesz trzymać jedną rękę na wózku, aby go poruszać, więc nie będziesz mieć ruchu do przodu i do tyłu z jednej strony. Po prostu użyj paska zabezpieczającego i uciekaj.

Przejechałem wiele kilometrów moim pojedynczym i podwójnym wózkiem, pamiętaj tylko, że dzieci się nudzą, a wzgórza stają się prawdziwym treningiem. :)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...