Pytanie:
Bieganie - czy powinno się to robić, gdy jesteś głodny?
Fitri
2011-04-24 06:22:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest zalecany czas biegania, biorąc pod uwagę porę posiłku i głód (ilość cukru we krwi)? Jeśli odpowiedź zależy od celu ćwiczenia, wyjaśnij, dlaczego odchudzasz.

Jak dużą przewagę ma food truck, za którym gonisz?
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
Natalie Barnett
2011-04-25 07:52:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie nie sądzę, że to, czy jesteś głodny, czy nie, ma w ogóle znaczenie.

To, że jesteś głodny, nie oznacza, że ​​nie masz wystarczających zapasów glikogenu dla biegu. Jeśli jesteś głodny, głód prawdopodobnie ustąpi, gdy zaczniesz biegać, ponieważ ćwiczenia powodują wzrost poziomu insuliny. Po każdym wzroście insuliny następuje niski poziom, w którym to momencie poczujesz powrót głodu. Może to mieć miejsce po biegu lub jeśli ćwiczysz przez dłuższy czas, może to nastąpić przed zakończeniem treningu.

Często sugeruje się, aby kardio w celu utraty wagi było wykonywane w pierwszej kolejności. rano na czczo, w ten sposób natychmiast zaczniesz spalać zmagazynowany glikogen, a jeśli stosujesz dietę niskowęglowodanową, prawdopodobnie przejdziesz bezpośrednio do spalania tłuszczu w celu uzyskania energii. Ponownie, to, czy jesteś głodny, czy nie, nadal nie ma znaczenia.

Jeśli właśnie zjadłeś, najpierw podczas biegu spalisz cukier we krwi. W zależności od Twojego metabolizmu i czasu od ostatniego posiłku możesz nawet nie strawić tego ostatniego posiłku, ponieważ podczas biegu krew będzie ciągnięta do kończyn i poza żołądek, aby dostarczyć tlen do mięśni pracujących podczas ćwiczeń. .

dlaczego więc pusty żołądek?
Pusty żołądek oznaczałby, że twoje ciało zużyje glikogen i zacznie przekształcać tłuszcz w energię, zamiast próbować trawić wszystko, co jest w żołądku.
Przejdziesz od razu do spalania glikogenu lub jeśli jesz niską zawartość węglowodanów, od razu przejdziesz do spalania tłuszczu.
dlaczego ćwiczenia zwiększają poziom insuliny? Czy nie jest to zwykle zła rzecz dla utraty wagi?
#2
+2
edgester
2011-04-25 04:41:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle biegam po pracy, ale przed obiadem. Zdecydowanie zauważam, że mam mniej energii niż wtedy, gdy nie jadłam popołudniowej przekąski. Często biegałem, gdy byłem głodny, ale rzadko kiedy po bieganiu mam zawroty głowy. Zwykle jestem bardziej głodny po bieganiu. Myślę, że daję z siebie wszystko, gdy biegam około 1,5 godziny po jedzeniu. To wystarczająco długo, aby nie wywoływać mdłości, ale zapewniać dużą ilość energii z posiłku. Uważam, że mój harmonogram i kontrola pogody, kiedy biegam, bardziej niż cokolwiek innego.

#3
+2
eevar
2011-04-26 02:53:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Spalanie większej ilości tłuszczu na pusty żołądek” to głównie bzdury. Zmiana wagi jest w dużej mierze zdeterminowana różnicą między spożyciem kalorii a wydanymi kaloriami. To, czy jesteś głodny, nie ma znaczenia, jak skuteczne są ćwiczenia w spalaniu kalorii.

Zawsze staram się zjeść coś godzinę lub dwie przed treningiem, aby uniknąć zawrotów głowy i nudności spowodowanych spadkiem poziomu cukru we krwi za niska.

Jeśli chodzi o utratę wagi, lepiej popracuj nad tym w kuchni. Aby zachować formę, strzelałem do podnoszenia ciężarów zamiast po prostu biegać.

#4
  0
alesplin
2011-04-26 00:06:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często stwierdzam, że jestem głodny, kiedy się budzę. Jednak po kilku minutach biegu nie czuję już głodu. Zakładam, że za to odpowiada wzrost insuliny. Zauważyłem również, że rano, kiedy biegam (lub uprawiam kalistenikę), po treningu nie jestem głodny przez pół godziny, a nawet godzinę.

Myślę (mam nadzieję? ) że dzieje się tak, ponieważ moje ciało zaczęło spalać tłuszcz jako paliwo, gdy moje zapasy glikogenu są wyczerpane, ponieważ w moim żołądku nie ma nic do strawienia, ale nie mam do tego źródła.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...