Pytanie:
Owoce jako optymalna przekąska po treningu? Co jeszcze oprócz owoców?
whaley
2011-05-26 19:48:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajomy zapytał mnie kiedyś, czy zjedzenie banana jest dobrą przekąską po treningu, na co odruchowo odpowiedziałam mu: „każdy owoc jest dobrą przekąską po treningu”. Zmusiłem się do myślenia w ten sposób, ponieważ często słyszałem i doświadczałem siebie, że posiadanie czegoś, co składa się z węglowodanów prostych (np. Naturalnych cukrów w owocach), co jest również pożywne po treningu, to świetny sposób na rozpoczęcie uzupełniania ciało.

Ale czy owoce same w sobie są tak wspaniałym potreningiem? Czy powinieneś łączyć te proste węglowodany z czymś innym po treningu poza wodą w celu nawodnienia? A co z białkami i tłuszczami po treningu (od razu lub w ciągu 1-2 godzin od zakończenia)? Czy wszystkie owoce są tworzone w równym stopniu w kontekście przekąski po treningu, czy też niektóre są lepsze od innych?

Załóżmy, że przez „trening” mam na myśli coś od 30 minut do 1 godziny, gdzie tętno jest średnie ponad 70% maksymalnego tętna. Jeśli to nie zawęża, być może odpowiedzi mogą opisywać, które treningi są pożądanymi przekąskami owocowymi po treningu, a które nie.

To prawdopodobnie w pewnym stopniu zależy od tego, jaki był twój trening ...
Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Berin Loritsch
2011-05-26 20:39:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Treningi z wysokim tętnem (bieganie, pływanie)

  • Musisz uzupełniać węglowodany i elektrolity
  • Preferowane są prawdopodobnie napoje sportowe
  • Owoce pomagają uzupełnić węglowodany, niektóre lepiej niż inne

Treningi z niskim tętnem / dużym obciążeniem (trening siłowy / budowa ciała)

  • Musisz uzupełnić białko
  • Najlepiej spożywać w ciągu 1 godziny po treningu

Specjalne właściwości bananów w porównaniu z innymi owocami?

  • Banany (i ziemniaki) zawierają dużo potasu
  • Potas pomaga zapobiegać skurczom / skurczom mięśni lub radzić sobie z nimi.

oryginalna odpowiedź:

To naprawdę zależy od rodzaju treningu. W przypadku treningów z wysokim tętnem, takich jak bieganie i pływanie, dobrze jest uzupełniać węglowodany, ponieważ najprawdopodobniej spaliłeś je wszystkie podczas ćwiczeń. W takim przypadku każdy owoc pomoże uzupełnić węglowodany - podobnie jak napój sportowy.

To powiedziawszy, w przypadku wszystkich treningów korzystna jest również potreningowa forma białka. Głównym powodem jest to, że mięśnie, które właśnie pracowały, będą szukać więcej białka, aby odbudować się na następny raz. Białko jest absolutnie niezbędne, jeśli trenujesz siłowo.

Banany i ziemniaki są również bogate w potas, który może naprawdę pomóc w walce ze skurczami mięśni. Jeśli regularnie ich doświadczasz, możesz mieć niedobór potasu. Będziesz musiał to uzupełnić po treningu.

Niestety, nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich.

#2
+1
Jonathan
2011-05-27 07:30:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako biegacz skłaniam się ku połączeniu kanapki z masłem orzechowym i galaretką z bananem i mlekiem czekoladowym i / lub gatorade (lub dodaj swój ulubiony napój sportowy). Zapewnia to kilka prostych cukrów do natychmiastowej energii, niektóre złożone węglowodany do długoterminowej energii oraz garść elektrolitów, aby zastąpić te utracone podczas biegu. Zacząłem to robić po przeczytaniu o zaskakujących zaletach mleka czekoladowego. Sprawdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Mam nadzieję, że to pomoże.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...