Pytanie:
Skuteczne sposoby na skrócenie czasu regeneracji
jessicah
2011-06-06 09:55:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie są skuteczne sposoby na skrócenie czasu regeneracji? Uważam, że mój czas regeneracji przekracza 30 minut po ciężkich ćwiczeniach, takich jak sprint (na rowerze szosowym), mimo że ćwiczę dość regularnie.

Odzyskiwanie pod względem rytmu serca, kwasu mlekowego, ogólnego samopoczucia? Podajesz przykład „sprintu (na rowerze szosowym)”. Jak długo trwa ten sprint? Czy to jest sprint na całego? Jaki jest Twój HR podczas i po tym wysiłku?
Zgadzam się z / Ryanem. Jakie jest Twoje oczekiwanie lub definicja „powrotu do zdrowia”?
Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Meade Rubenstein
2011-09-11 18:11:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że uwarunkowałeś swoje ciało, wykonując tę ​​samą rutynę przez długi czas '... pomimo dość regularnych ćwiczeń ...' - jak powiedział Einstein: Szaleństwo: robienie tego samego przez i oczekując różnych rezultatów.

Jeśli chcesz szybciej zregenerować siły po pół intensywnym treningu - musisz ćwiczyć dłużej, aby przygotować swoje ciało do tego i wtedy krótszy trening nie obciąży Twojego organizmu tak bardzo, skracając okres regeneracji. Nie jestem pewien, czy taki jest Twój zamiar - czy Twoim celem jest ograniczenie regeneracji, abyś mógł więcej ćwiczyć? czy też ma to na celu utrzymanie obecnego poziomu, ale szybsze przejście przez resztę dnia? Tak czy inaczej, będzie to wymagało zmiany rutyny, w tym bardziej intensywnych treningów (Tabata / HIIT) oraz zapewnienia odpowiedniego odżywiania i nawodnienia, aby zapewnić organizmowi paliwo do regeneracji.

@Meade, Zastanawiam się tylko, czy zwiększę intensywność moich treningów, czy nie spowoduje to wydłużenia czasu regeneracji? A może organizm sam warunkuje się szybszą regeneracją?
@Bee - organizm zmienia się pod wpływem wywieranych na niego naprężeń, jeśli umieścisz ten sam ciągły stres ... on przyjmie. Tak więc, zwiększając intensywność, regeneracja po mniej intensywnym treningu „powinna” być mniejsza. Działa to tylko do pewnego stopnia. Od czasu mojej pierwszej odpowiedzi przeczytałem kilka podejść, które mogą pomóc w bezpośrednim pytaniu o zmniejszoną regenerację: http: //sportsmedicine.about.com/od/sampleworkouts/a/After-Exercise.htm
@MeadeRubenstein, dzięki za to - a co z przetrenowaniem. Czy nadmierne zwiększenie intensywności może prowadzić do przetrenowania, jeśli nie obejmuje odpowiedniego odpoczynku / odżywiania?
@Bee - oczywiście, ale z tego, co widziałem / czytałem, chyba że jesteś sportowcem z wyższej półki, przesuwając intensywność poza wszelkie rozsądne poziomy ... nie będziesz mieć problemów z przetrenowaniem. Zdrowie to wydarzenie długoterminowe / maraton, zaplanuj je, nadaj mu tempo, a wszystko będzie dobrze. Upewnij się, że wiesz, dokąd się wybierasz
@MeadeRubenstein, dziękuję za odpowiedź - jestem wyczynowym sportowcem, ao podwyższam intensywność do dość nieracjonalnych poziomów i daję 150% na każdej sesji treningowej. Musiałem zrobić sobie przerwę od treningu po raz drugi w ciągu zaledwie sześciu miesięcy i zastanawiam się, jak bardzo przekraczanie moich granic mogłoby się do tego przyczynić. Ludzie mówią, żeby nie naciskać tak mocno na treningach, ale nie rozumiem, jak mogę poprawić / przyspieszyć, jeśli nie zbliżam się do mojego tempa wyścigowego na treningu, jak tylko mogę. Każda pomoc jest mile widziana!
@Bee - czytając (prześladując) twoje inne posty, wydaje się, że jesteś zawodowym pływakiem, nie mam na to żadnej wiedzy i wahałbym się, próbując udzielić jakiejkolwiek rady w tym kierunku ... moja rada: znajdź trenerów / trenerów (szukaj dalej, aż mówisz „tak”), które mogą pomóc w stworzeniu programu specyficznego dla Ciebie. Istnieje ogromna różnica między zwykłym sportowcem a 5% najlepszych zawodników.
#2
  0
Steeven
2011-08-10 17:46:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

30 minut to dużo czasu dla kogoś w dobrej kondycji fizycznej.

Im lepsza kondycja fizyczna, tym krótszy czas regeneracji i tym szybciej będziesz mógł znowu pracować.
Ale wszystko zależy ...

Jeśli zrobisz krótki sprint na 100 metrów lub maksymalny puls na rowerze pod górę przez dłuższy czas, jest to spora różnica. Musisz wziąć pod uwagę zapas tlenu, a jeśli przez długi czas nie będziesz podawać swojemu organizmowi tlenu, do którego dąży, będziesz oczywiście odczuwać to równie długo po tym.
Zużycie tlenu zostanie obniżone, gdy zyskujesz kondycję fizyczną i ćwiczysz pojemność płuc oraz wielkość i siłę serca.

Aby poprawić efekt regeneracji organizmu, zasugeruję bieganie i dużo treningów interwałowych - krótkie interwały o dużej intensywności i prawie maksymalny puls i wiele powtórzeń z bardzo małymi przerwami między nimi, dzięki czemu nigdy nie złapiesz pełnego oddechu i nigdy nie masz czasu na spowolnienie tętna.
Udowodniono, że ten rodzaj biegania, który jest ćwiczeniem beztlenowym, eksplozywna moc mięśni z dużą intensywnością na krótkie okresy sprinterskie, skutecznie zwiększają wydolność aerobową, ponieważ puls jest utrzymywany prawie cały czas na maksimum, a następnie próbuje się go wypchnąć. I może to zwiększyć o wiele skuteczniej niż podobny zwykły trening aerobowy.
Będziesz ćwiczyć serce, płuca i mięśnie - dobry sposób na polepszenie, chociaż nie zawsze może być przyjemny (zwłaszcza nie na początku).

Podejrzewam, że mówisz o skróceniu czasu regeneracji po ćwiczeniach aerobowych, a wtedy taka byłaby moja sugestia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...