Pytanie:
Jakie są dobre alternatywne buty do treningu siłowego?
Berin Loritsch
2011-05-08 02:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z tym artykułem, zasady dobrego buta do podnoszenia ciężarów mają następujące właściwości:

  • Nie śliska
  • Nieściśliwe podeszwy
  • Doskonałe wsparcie
  • Dopasowane dopasowanie

Wśród najtańszych alternatyw były czcigodne buty Chucka Taylora ze względu na twardą podeszwę, pełną mobilność kostek i mocne płótno. Rozumiem, że buty do biegania z komórkami powietrznymi i wygodnymi nogawkami po prostu nie nadają się do tego zadania.

Ale pomyślałem. Trampki są dobre do podnoszenia ciężarów, ale ja też chcę biegać i nie są do tego zbyt dobre. Istnieje stosunkowo nowa moda na bieganie w kręgach zwanych „bieganiem boso”, a Nike, Converse i inni producenci obuwia mają w ofercie buty, które wyglądają, jakby pasowały do ​​obu. Mam też pod ręką parę butów do karate.

Byłyby przyczepne, podeszwy na tych wszystkich butach są elastyczne, cienkie i nie ściskają się. Miałbym pełną mobilność kostki i dobre dopasowanie. Czy więc coś takiego działałoby na obu arenach? Zasadniczo nie chcę przerywać treningu i zmieniać butów po skończeniu podnoszenia ciężarów i przejść do pracy cardio.

Pięć odpowiedzi:
#1
+5
ldx
2011-05-08 12:56:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Buty do biegania boso zapewniają niewielką ochronę i są zalecane tylko dla zaawansowanych biegaczy z dobrą techniką - dla przeciętnego biegacza nie są dobrym wyborem. Ponieważ bieganie jest bardzo obciążające, musisz chronić kolana i stawy, dlatego zalecanymi butami są buty do biegania z komórkami powietrznymi lub inną wyściółką, która może zmniejszyć wpływ na nogi.

Podnoszenie ciężarów wymaga dokładnego odwrotnie: buty powinny mieć płaską podeszwę i nie powinny posiadać komór kompresyjnych ani powietrznych, które mogą pochłaniać część siły, którą wykonujesz podczas ćwiczeń. Spowodowałoby to poświęcenie zarówno stabilności, jak i wydajności, i mogłoby przeszkodzić w rozwijaniu dobrej formy i techniki.

Sugerowałbym zakup oddzielnych butów do podnoszenia ciężarów i butów do biegania do ćwiczeń cardio. Na dłuższą metę Twoje ciało to doceni.

Bieganie boso nie jest dla zaawansowanych biegaczy. Przy odrobinie praktyki i ostrożnym okresie docierania każdy może biegać w butach minimalistycznych. Wystarczy przejść z chodu uderzającego piętą do chodu uderzającego w przodostopie. Zobacz [Science Daily] (http://www.sciencedaily.com/releases/2010/01/100127134241.htm) lub to [Harvard lab] (http://barefootrunning.fas.harvard.edu/).
Do martwego podnoszenia zalecałbym używanie po prostu skarpet lub kapci do martwego ciągu, lub bardzo cienkich butów z podeszwą. Mój przysiad poprawił się znacznie po tym, jak porzuciłem moje zwykłe buty na parę z całkowicie płaską podeszwą i bez kompresji.
#2
+4
michael
2011-05-08 03:37:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrezygnujesz ze wsparcia, ale poza tym Vibram Five Fingers pasuje do rachunku. Jeśli używasz ich do biegania, zacznij od bardzo krótkich dystansów, np. 100m. W twoich nogach i stopach są mięśnie, które najprawdopodobniej będą bardzo obolałe po kilku pierwszych zastosowaniach. Wadą wibramów jest głównie brak ochrony podczas upuszczania ciężaru na stopę.

Swoją drogą, podnoszenie ciężarów dla maksymalnej wagi można poprawić za pomocą odpowiednich butów; jeśli wykonujesz martwy ciąg na 400 funtów, brak kompresji może pomóc. Ale jeśli Twoim celem jest po prostu sprawność fizyczna, w każdym bucie będzie Ci dobrze.

+1 Uwielbiam Wibramy do podnoszenia! Zwłaszcza martwy ciąg i przysiady, ale mogą nawet pomóc w wyciskaniu na ławce (trochę) ...
Deadlifting 400 to kwestia czasu. Jednak pracuję nad sobą.
zrzucenie ciężaru na jakiekolwiek buty, które nie są butami, będzie bolało, więc nie liczyłbym tego do wibracji (to pochodzi od kogoś, kto podnosi skarpetki).
Naprawdę nie zgadzam się, że miękkie buty do biegania są dobre do „fitnessowego” podnoszenia ciężarów. Ta pozycja pięty na gąbce zachęca ludzi do trzymania się z pięt i ładowania palców u nóg, co stawia ich w złym miejscu. To zły nawyk ze złymi wynikami nawet na początku.
#3
+4
Moz
2011-05-09 16:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dopiero zaczynasz, po prostu chodź boso / w skarpetkach do podnoszenia ciężarów, chyba że jesteś zaawansowany. Nie widzę potrzeby wydawania znacznych pieniędzy na buty do podnoszenia ciężarów. Najpierw naucz się swojego handlu.

Dlatego staram się znaleźć coś, co będzie działać dla obu ... Nie chcę kupować butów do podnoszenia ciężarów jako takich.
wtedy proponuję kupić buty do biegania i podnieść skarpetki
Zobaczmy, czy siłownia na to pozwala. Myślę, że mają jakieś głupie przepisy dotyczące zdrowia lub coś w tym rodzaju.
@BerinLoritsch - Zrobiłem przysiady do 350 funtów, a martwy ciąg do 405 funtów przy użyciu Stronglift i barefeet / socks - działa cuda. Po prostu idę na siłownię w butach do biegania, zdejmuję je na przysiady i martwy ciąg, a następnie zakładam je z powrotem na resztę treningu. Zdarzało mi się, że tylko jedna siłownia na osiem coś do mnie powiedziała - czemu wyjaśniłem potrzebę płaskich stóp - a oni później na to pozwolili. Po prostu pozostań w obszarze stojaka do przysiadów i nie chodź po siłowni, a wszystko powinno być w porządku.
@Cheeky, dzięki za wkład. Mój przysiad ma teraz prawie 500 funtów, a martwy ciąg około 550. Zadałem to pytanie 5 lat temu. Od tego czasu dostałem też odpowiednie buty. Zarówno Rebock Crossfit Lite TR, jak i para butów do podnoszenia ciężarów Adidas. Robią różnicę, nie jestem fanem boso, odkąd moja siłownia jest teraz w moim garażu. Jest tam dużo kamyków i innych rzeczy - nawet kiedy zamiatam.
@BerinLoritsch Doskonale! Tak, używam butów Adidas do podnoszenia ciężarów do przysiadów z wysokim drążkiem i wyciągów olimpijskich, ale nadal przysiadam boso do przysiadów z niską poprzeczką :) Wielki postęp! (nie widziałem, ile lat ma ten wątek - myślałem, że kanał fitness jest nowy dla StackExchange - dzięki za wskazanie tego)
#4
+2
J. Win.
2011-05-13 04:32:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem butów wushu, butów z pięcioma palcami, boso i butów do podnoszenia ciężarów. Boso była ogólnie najlepsza do treningów. Buty do podnoszenia ciężarów, choć drogie, z pewnością pomogą Ci zwiększyć maksymalny wzrost, chociaż nie wiem, czy pomogą Ci stać się silniejszym.

#5
-1
Samarth
2015-07-04 18:41:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeczytaniu podobnego artykułu dostałem parę Adipowers i lubię je!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...